PL EN DE CZ

Opolskie Szmaragdy

Opolskie Szmaragdy 2014

 

        W dniach 13-14 września 2014r., w Filharmonii Opolskiej im. Józefa Elsnera w Opolu odbył się II Wojewódzki Przegląd Twórczości ArtystycznejOpolskie Szmaragdy”, którego celem był rozwój i promocja kultury śląska opolskiego. Tegoroczny Przegląd został tak zaplanowany, aby w jeszcze większym stopniu promować i pokazywać potencjał opolskiego, amatorskiego ruchu artystycznego. Na dwóch scenach: Filharmonia Opolska i Plac Wolności zaprezentowały się opolskie zespoły, a w Miasteczku Kultury przy Placu Wolności swoje prace plastyczne, rzeźbiarskie, malarskie, rękodzieło promowali lokalni artyści. Gminę Baborów reprezentował Chór Margaretki działający przy Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie, którego instruktorem jest Pani Irena Franków. Panie przedstawiły wspaniały występ kabaretowo-wokalny o charakterze kresowym, za co otrzymały podziękowania i piękną statuetkę Opolskiego Szmaragdu z rąk Marszałka Województwa Opolskiego Andrzeja Buły oraz Pani Wicemarszałek Barbary Kamińskiej.

Jedyne w swoim rodzaju prace rzeźbiarskie Pana Andrzeja Surmiaka oraz unikatowe portrety namalowane przez Państwo Damiana i Elżbietę Lechoszest oraz Pana Marka Czechowicza promowały Gminę Baborów w Miasteczku Kultury.

Pragnę złożyć Państwu Damianowi i Elżbiecie Lechoszest, Panu Markowi Czechowicz i Andrzejowi Surmiak oraz Pani Irenie Franków z Chórem Margaretki wyrazy podziękowania za promowanie Gminy Baborów podczas II Wojewódzkiego Przeglądu Twórczości Artystycznej „Opolskie Szmaragdy”

 

Lidia Piecha

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
firm  ok  katalog  chroniona  f  bip  s  test  str  a
0.png 1.jpeg 2.jpeg 3.jpeg 4.jpeg 5.jpeg 6.jpeg 7.jpeg 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
22
września
środa
Kliknij na wybraną datę