PL EN DE CZ

Ogłoszenie

Fundacja Aktywizacja prowadzi nabór uczestników na szkolenia komputerowe ECDL START i CORE. Szkolenie kończy się egzaminem i nadaniem Europejskiego Certyfikatu Umiejętności Komputerowych Polskie Towarzystwo Informatyczne.

ECDL (skrót od ang. European Computer Driving License), czyli Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych, jest dokumentem potwierdzającym, że jego posiadacz zdobył i potrafi wykorzystać wiedzę oraz praktyczne umiejętności w zakresie:

  • obsługi komputera
  • użytkowania popularnych programów (edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych i innych)
  • przygotowania prezentacji
  • swobodnego korzystania z Internetu

 

Certyfikat ECDL w obiektywny sposób zaświadcza o posiadaniu wiedzy i umiejętności komputerowych niezbędnych do codziennego używania komputera do pracy oraz w życiu codziennym. Dla pracodawcy Certyfikat ECDL jest obiektywnym źródłem informacji na temat rzeczywistych umiejętności w zakresie obsługi komputerów przyszłego lub obecnego pracownika. Otrzymanie certyfikatu ECDL może też służyć podniesieniu kwalifikacji zawodowych pracowników i doskonaleniu ich umiejętności. Dla pracownika jest poświadczeniem określonego i uznawanego w Europie oraz poza nią poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie obsługi komputera. Może być przepustką do awansu.  Dla poszukującego pracy jest dokumentem mogącym pomóc w znalezieniu pracy, szczególnie w dobie powszechnego wykorzystywania komputerów oraz budowy społeczeństwa informacyjnego. Dla ucznia i studenta jest dobrym wyznacznikiem, ile trzeba umieć w zakresie obsługi komputera, żeby poradzić sobie w przyszłości na rynku pracy. Certyfikat ECDL w Polsce jest wydawany i nadzorowany wyłącznie przez Polskie Towarzystwo Informatyczne (PTI).

 

PDFplakat ecdl.pdf (387,98KB)

 

Kurs ECDL prowadzony przez naszą Fundację jest darmowym szkoleniem, realizowanym ze środków Unii Europejskiej. Osoby dojeżdżające otrzymają zwrot kosztów dojazdu. Przewidziany jest również obiad i poczęstunek dla uczestników. Kurs obejmuje START obejmuje średnio 71 godzin, kurs CORE obejmuje średnio 119 godzin. Zajęcia odbywają się od poniedziałku do piątku w godzinach przedpołudniowych lub w weekendy.

Szkolenie kierowane jest do osób niepełnosprawnych:

  •         w wieku 18-64,
  •         zamieszkujących teren woj. opolskiego,
  •         posiadających aktualne orzeczenie o stopniu niepełnosprawności
  •         pozostających bez zatrudnienia

 

Lub osób w  w wieku powyżej 50 lat pełnosprawnych zatrudnionych bądź pozostających bez zatrudnienia zamieszkujących na terenie woj.opolskiego.

 

Osoby zainteresowane proszę o kontakt z Bogną Bednarz

Tel. 77 542 19 01

 

Fundacja Aktywizacja

ul. Ozimska 25, II piętro, pokój 8

45-057 Opole.

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
s  katalog  test  chroniona  ok  firm  f  bip  a  str
OPS Baborów
Kalendarz wydarzeń
05
czerwca
poniedziałek
Kliknij na wybraną datę