PL EN DE CZ

Piknik Rodzinny

Piknik Rodzinny

 

     W niedzielę 2 czerwca, z okazji obchodów dnia dziecka, w parku miejskim w Baborowie, odbył się piknik rodzinny zorganizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie. W klimacie pięknej, słonecznej pogody, na wszystkich przybyłych tego dnia na piknik mieszkańców a przede wszystkim na dzieci, czekało wiele atrakcji. Po powitaniu osób uczestniczących w pikniku zaprezentowano część artystyczną programu. Jako pierwsze, swój występ przedstawiły dzieci z zespołu tanecznego „Czad Dance”, którego opiekunem jest Pan Grzegorz Sumik. Po przedstawieniu układu tanecznego, wszystkich zgromadzonych gości zaproszono do wspólnej nauki energicznego, ludowego tańca belgijskiego. Nauka ta przyniosła dzieciom i ich rodzicom wiele radości. Kolejną częścią programu artystycznego był występ myszki Miki i Mimi. Zaprezentowali oni program „z myszką Miki i Mini przez świat” zabawiając przy tym dzieci tańcem i śpiewem. W czasie trwania pikniku można było dodatkowo przejechać się bryczką zaprzężoną w dwa piękne konie. Wiele radości dzieciom sprawiły również wielkie bańki mydlane, które puszczały wspólnie z myszką miki i mini.

     Po ich występie przeprowadzono konkurs plastyczny „Mama Tata i Ja”, w którym udział brały dzieci i młodzież. Konkurs polegał na narysowaniu kredą na przygotowanym placu asfaltowym, jak najpiękniejszego rysunku przedstawiającego rodzinę. Po kilku minutach czarny na początku asfalt, zapełnił się wielką ilością kolorów. Kolejną porcję rozrywki dostarczył dzieciom konkurs „balonowy”, w którym uczestnicy musieli wykazać się dużą koordynacją ruchową i opanowaniem. Polegał on bowiem na tańcu w parach, pary natomiast  musiały utrzymać balon pomiędzy sobą, nie używając przy tym rąk. Na wszystkich uczestników i laureatów konkursów czekały nagrody i słodki upominek. Ostatnim punktem programu był występ iluzjonisty „Mario”, który przedstawił swój magiczny program artystyczny. Zgromadzeni w paku widzowie, byli pod wielkim wrażeniem pokazu, i niejednokrotnie przecierali oczy ze zdumienia. Zachwycone pokazem były również dzieci, które brały w nim również udział jako pomocnicy iluzjonisty.

     Dodatkowymi atrakcjami pikniku były dmuchańce dla dzieci, kule sferyczne, trampoliny, wata cukrowa, malowanie twarzy oraz klaun robiący zwierzątka z balonów. Po zakończeniu pikniku, wszyscy jego uczestnicy udali się z uśmiechami na twarzy do domów.

 

  Aleksander Kowalski

               Galeria Zdjęć:

 

 

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
ok  firm  katalog  a  str  chroniona  bip  s  test  wyloguj
DSC_8662.jpeg DSC_8966.jpeg DSC00664a.jpeg DSC01406.jpeg DSC03536.jpeg DSC03881.jpeg DSC03989.jpeg DSC04051.jpeg DSC09943.jpeg IMG_0134.jpeg IMG_0276.jpeg IMG_0653.jpeg
Kalendarz wydarzeń
29
września
wtorek
Kliknij na wybraną datę