PL EN DE CZ

Bieg Baborowa

 

  W dniu 18 maja 2013 roku na Stadionie Miejskim w Baborowie odbył się jubileuszowy XXV Bieg Baborowa Im. Edwarda Gorczyńskiego, który został objęty Honorowym Patronatem Marszałka Województwa Opolskiego Pana Józefa Sebesty. Bieg został również włączony w ogólnopolską akcję „Polska Biega”. Jak co roku, przyciągnął na Stadion wielu biegaczy w różnym wieku, zarówno tych, którzy stawiają pierwsze kroki w tym pięknym sporcie, jak i tych, którzy przebiegli w swoim życiu setki kilometrów. Organizatorem imprezy był Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie, wspólnie z pracownikami Urzędu Miasta Baborów i Biblioteki Mejskiej. Swoje zaangażowanie i pomoc w przeprowadzeniu zawodów miał również Zespół Szkolno – Przedszkolny, którego nauczyciele aktywnie wspierali organizację biegu oraz zachęcali dzieci do uczestnictwa w zawodach.

     Przed rozpoczęciem zawodów miała miejsce wspaniała uroczystość, podczas której, Pani Burmistrz Elżbieta Kielska oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Baborowie Pan Krystian Dolipski, wręczyli na ręce najbliższej rodziny, Honorowy Tytuł Obywatela Miasta Baborowa dla Śp. Pana Edwarda Gorczyńskiego. Następnie zgromadzeni na Stadionie widzowie mieli okazję podziwiać występy zespołów i kółek działających przy Gminnym Ośrodku Kultury w Baborowie: występów zespołu tanecznego „Czad Dance” i „Euforia” i obejrzeć wystawę pięknych fotografii prezentowanych przez członków kółka fotograficznego „Pstryk”.

     W trakcie imprezy przeprowadzono kilkanaście biegów na różnych dystansach, w których udział brali zawodnicy w różnym wieku. Największą frekwencją cieszył się „Bieg Krasnali” (dzieci w wieku przedszkolnym), w którym mali biegacze wraz ze swoimi rodzicami dotarli do mety w liczbie ponad 40 uczestników. Dużą frekwencją cieszyły się również biegi dla dzieci z klas 1-3 i 4-6 szkoły podstawowej. W trochę mniejszej liczbie, co nie oznacza wcale mniejszej walki o zwycięstwo, na starcie pojawili się uczniowie gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Największą rangę miały oczywiście biegi główne kobiet (5000m) oraz mężczyzn (10000m), w których to walka o czołowe miejsca toczyła się niemal do ostatniego metra. Podczas imprezy odbył się również II Marsz Po Zdrowie z kijkami nordic walking, który także cieszył się dużym zainteresowaniem.

     Podczas zawodów, w różnego rodzaju biegach, łącznie udział wzięło 204 zawodników co było wynikiem znacznie lepszym niż w roku ubiegłym. Na Zdobywców czołowych miejsc czekały piękne nagrody, puchary, medale i dyplomy. Każdy z uczestników otrzymał również poczęstunek w postaci świeżych owoców oraz drożdżówek. Na zawodników oraz widzów czekało wiele atrakcji, takich jak dmuchańce, wata cukrowa, wystawa miodów czy basen z piłeczkami. Każdy mógł skorzystać z bezpłatnego badania ciśnienia oraz pomiaru stężenia zanieczyszczeń we krwi, które przeprowadzały Panie z Głubczyckiej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej. Zawodnicy mogli natomiast skorzystać z serii masaży, oferowanych przez studentów PWSZ w Raciborzu. Dzieci zgromadzone na stadionie wzięły udział w konkursie plastycznym „Biegnij Po Zdrowie” w którym dla laureatów przygotowano wspaniałe nagrody. Po ukończeniu zawodów, zorganizowano zabawę taneczną, która odbyła się w Amfiteatrze.

     Pragniemy serdecznie podziękować sponsorom, którzy przyczynili się do uatrakcyjnienia XXV Biegu Baborowa Im. Edwarda Gorczyńskiego poprzez wsparcie finansowe a w szczególności: Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Opolskiego, Kombinatowi Rolnemu Kietrz sp.z.o.o, Bankowi Spółdzielczemu w Baborowie oraz firmie Agropol sp. z.o.o z Baborowa. Dziękujemy również za wsparcie rzeczowe Aptece Mandragora z BaborowaPiekarni Smakosz, Zakładom Tłuszczowym Bielmar sp.z.o.o, SKOKowi Ziemi Rybnickiej (oddział w Baborowie), Pani Ewie Nowotyńskiej (PZU SA oddział w Baborowie), Salonowi Kosmetycznemu „INA” oraz Salonowi Fryzjerskiemu „Matrix” z Baborowa. Składamy gorące podziękowania osobom, przyczyniającym się do organizacji i uatrakcyjniania biegu, przede wszystkim Panu Jerzemu Tomczykowi za długoletnią współprace, prowadzenie i koordynację zawodów, Panu Zdzisławowi Siemianowskiemu za czuwanie nad zdrowiem zawodników oraz długoletnią współpracę, Panu Markowi Jendryskowi oraz jego studentom za zaoferowanie przez nich masaży dla zawodników oraz Pani Magdalenie Sycz i Panu Janowi Klimaszewskiemu za pomoc w organizacji biegu. Dziękujemy pracownikom Urzędu Miasta w Baborowie, Biblioteki Miejskiej w Baborowie oraz pracownikom i nauczycielom z zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Baborowie za wkład w organizację biegu i pomoc w jego sprawnym przeprowadzeniu.

Pracownicy Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie

   Wyniki Biegów:

 

 Bieg Krasnali: 1.Oliwier Mazurkiewicz, 2. Jakub Durkacz, 3. Amelia Mazurkiewicz. Kat. Dziewcząt klasy 1-3: 1. Zuzanna Garda, 2. Zuzanna Durkacz, 3. Laura Górna. Kat. Chłopców kl. 1-3: 1. Miłosz Maj, 2. Piotr Baran, 3. Hubert Wawryca. Kat. Dziewcząt kl. 4-6: 1. Natalia Kaczor, 2. Katarzyna Szuniewicz, 3. Milena Tarnowska. Kat. Chłopców kl. 4-6: 1. Tomasz Bogacki, 2. Daniel Hoffmann, 3. Michał Hoffmann. Kat. Dziewcząt kl. 1-3gim: 1. Barbara Ożga, 2. Justyna Bogacka, 3. Patrycja Kurz. Kat. Chłopców kl. 1-3gim: 1. Kamil Baran, 2. Kamil Kalus, 3. Dawid Kubisz. Kobiety (5000m): 1. Irena Czuta – Pakosz, 2. Bogdana Cieplak, 3. Justyna Semanyszyn – Sobczak. Mężczyźni (10000m) kat.20-35 lat: 1. Robert Antczak, 2. Mateusz Wolnik, 3. Jan Kadłuczka. Kat. 35-49 lat:1. Paweł Chmiel. Kat. 50+: 1. Andrzej Grzesik, Andrzej Guzy, 3. Maciej Ciepłak.

 

 

Aleksander Kowalski

Galeria zdjęć:

 

 

 

 

    

Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
ok  test  a  firm  f  katalog  chroniona  s  str  bip
1.jpeg 10.png 11.png 12.png 13.png 14.png 15.png 16.png 17.png 18.png 19.png 2.png 20.png 3.png 4.png 5.png 6.png 7.png 8.png 9.png
Kalendarz wydarzeń
13
sierpnia
sobota
Kliknij na wybraną datę