PL EN DE CZ

Aktualności - Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie

 • Spotkanie z Mikołajem 6.12.2017 Sucha Psina

  „Mikołajkowe marzenia do spełnienia”

        Któż z nas nie lubi 6 grudnia – Śpiesz się śpiesz się Mikołaju, zejdź z wysokich wzgórz. Grzeczne dzieci wyczekują kiedy przyjdziesz już. W tym dniu na świetlicy wiejskiej w Suchej Psinie w godzinach wieczornych odbyło się spotkanie ze św. Mikołajem dla dzieci z Gminy Baborów.

   

   

  czytaj dalej ›
 • Kiermasz bożonarodzeniowy 2.12.2017

  Każdemu z nas początek grudnia kojarzy się ze śniegiem, zapachem choinki, mroźnym powietrzem i wielkimi przygotowaniami do świąt.

  Także instruktorom Gminnego Ośrodka Kultury w Baborowie, grudzień kojarzy się z przygotowaniami do Kiermaszu Bożonarodzeniowego. Przy pomocy Pań z warsztatów twórczych zostały stworzone niesamowite rzeczy robione z wyobraźnią i pasją, którym serdecznie dziękujemy za wsparcie i uczęszczanie na zajęcia.

   

   

  czytaj dalej ›
 • Projekcja filmu "Podwójne korzenie" 30.11.2017

     Listopad był miesiącem ważnych wydarzeń kulturalnych, które odbywały się na zmodernizowanej Sali widowiskowej w Baborowie. 9 listopada o godz. 17 mogliśmy wysłuchać prelekcji z pokazem multimedialnym na temat Baborowa jako miasta wielokulturowego i jego okolic. Omówiona została historia, zabytki, postacie i ciekawostki związane z Gminą Baborów. Wykład z prezentacją multimedialną przeprowadziła Pani dr Katarzyna Maler, głubczycka historyk, autorka wielu książek, m.in. wydanej ostatnio dwutomowej publikacji Pt. „Kościół katolicki na ziemi głubczyckiej w latach 1742 – 1945” jak również kilku części „Głubczyckich Kresowian”. Pogadankę poprzedziło przedstawienie uczniów z ZSP w Baborowie, wykonano scenkę i piosenki w dialekcie Sułkowskim pod bacznym okiem nauczycielek:  Barbary Piotrowskiej i Bożeny Bensz. 30 listopada o godz. 17 mieliśmy możliwość obejrzenia filmu „Podwójne korzenie” w reżyserii Mariusza Jankowskiego.  

   

  czytaj dalej ›
 • XXVII Turniej Szachowy im. Andrzeja Rippy 19.11.2017

  Szachy to rodzina strategicznych gier planszowych rozgrywanych przez dwóch graczy na 64-polowej szachownicy za pomocą zestawu pionów i figur. Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznaje szachy za dyscyplinę sportu. Za kolebkę szachów podaje  się Indie. Jednak  dopiero po pojawieniu się gry w Europie, nastąpiły  zmiany najbardziej przypominające współczesne  szachy. Zmieniono reguły gry, dopracowano zasady poruszania się bierek czyli figur i pionów, pojawiły się m.in. roszada, mat, promocja.  

   

  czytaj dalej ›
 • Wykład dr Katarzyny Maler "Baborów - miasto wielokulturowe i jego okolica"

   

   

  czytaj dalej ›
 • KULTURALNIE, PREMIEROWO I SPORTOWO

  Kino HELIOS Kędzierzyn – Koźle

   

  Dnia 10.11.2017r. (piątek) Gminny Ośrodek Kultury w Baborowie zorganizował wyjazd na premierę filmu „Listy do M.3” do kina Helios w Kędzierzynie Koźlu.

  Listy do M.3 opowiada historie kilku osób, którym w jeden magiczny dzień przydarzają się wyjątkowe chwile. Bohaterowie przekonują się o potędze miłości, rodziny, wybaczaniu i wiary w to, że ten niezwykły świąteczny czas pełen jest niespodzianek.

  Mamy nadzieję, że film spodobał się osobom starszym jak i młodzieży.

  Zatem serdecznie zapraszamy na kolejne wydarzenia kulturalne organizowane przez GOK.

   

  A.Pruszowska

  Animator GOK

  AQUA PARK Gorzyce

   

   

               Dziecko to nie zbiór komórek – to zbiór uczuć, uśmiechów i radości, dlatego dn.23.11.2017r. GOK  zorganizował  relaksacyjny i odrywający od szarej zimowej atmosfery wyjazd do Aquaparku w Gorzycach.

               Nasi podopieczni w ośrodku bawili się świetnie. Korzystali z mnóstwa wodnych atrakcji takich jak pływalnie, jacuzzi i zjeżdżalnie, dodatkowo radość potęgowały akcesoria do nauki pływania dla najmłodszych. Zabawa była przednia, ale co dobre szybko się kończy .

               Wysiłek i woda wzmagają głód, dlatego w drodze powrotnej „zahaczyliśmy”o słynnego Mc Donalda, gdzie wszystkie głodne brzuszki zostały nasycone.

               Nasi milusińscy wracali do domów zmęczeni, ale z uśmiechem na twarzy – a dla nas- instruktorów to najlepsza nagroda. Dzięki dzieciakom wierzymy, ze nasza praca ma sens- oby tak dalej.

   

  Ze świątecznym pozdrowieniem

  Instruktor d.s. sportu

  Martyna Wielgus

   

   

  „ Mikołajkowy przedszkolak”

   

  Cóż jest cenniejszego od uśmiechu dziecka? Szczególnie doprawionego szczyptą niecierpliwości i oczekiwania na tego wyjątkowego Gościa…

  Gościa co ma brodę białą jak śnieg i czerwony płaszcz, przy którym nawet szary dzień staje się magiczny.

              Taki dzień nadszedł 6 grudnia w ZSP w Baborowie, przedszkolach przy ul. Krakowskiej i Opawskiej gdzie instruktorzy GOK jako pomocnicy św. Mikołaja umilili wyczekiwanie najmłodszym poprzez gry i zabawy. W powietrzu było czuć świąteczne napięcie, które po przybyciu św. Mikołaja zmieniło się w lawinę uśmiechu i radosnych pisków.

              Dzieci powitały Gościa bogatym programem artystycznym, który poderwał do tańca zarówno św. Mikołaja jak i instruktorów GOK. W takim świątecznym klimacie mali milusińscy otrzymali prezenty w postaci paczek, na które czekały cały rok starając się być grzecznym – aby tak dalej – trzymamy kciuki. Do zobaczenia za rok.

   

  animator GOK

  Anna Banaś

  czytaj dalej ›
 • Wykład "Wizerunek kobiet w gwarowej twórczości Feliksa Steuera

   

   

  czytaj dalej ›
 • Zapraszamy na warsztaty i zajęcia plastyczne

  czytaj dalej ›
 • Turniej Tenisa Stołowego 14.10.2017

   

   

  czytaj dalej ›
 • Turniej siatkówki 5.10.2017

  Na hali sportowej ZSP w Baborowie 5 października  rozegrano Turniej Piłki Siatkowej. W zawodach zmierzyły się trzy drużyny: MUKS Jedynka Baborów, Gryf Kietrz, Ambit Pawłowiczki.

   

   

  czytaj dalej ›
Szukaj na stronie
Tagi wyszukiwania:
test  a  bip  katalog  chroniona  str  ok  s  wyloguj  firm
DSC_8662.jpeg DSC_8966.jpeg DSC00664a.jpeg DSC01406.jpeg DSC03536.jpeg DSC03881.jpeg DSC03989.jpeg DSC04051.jpeg DSC09943.jpeg IMG_0134.jpeg IMG_0276.jpeg IMG_0653.jpeg
Kalendarz wydarzeń
18
grudnia
poniedziałek
Kliknij na wybraną datę